Information for libraries

  • na webu

Visual

Nacházíte se zde: Úvod Archiv Mimořádné číslo 2017 Úvodník Editorial

Editorial

Milí čtenáři,

již třetím rokem vám předkládáme mimořádné číslo časopisu Knihovna plus tematicky zaměřené na konferenci Inforum. Bylo nám ctí, že jsme byli pozváni jako mediální partner 23. ročníku konference, velmi si toho ceníme.

Konference Inforum 2017 proběhla opět v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze, a to ve dnech 30. – 31. 5. 2017. V tomto mimořádném čísle Knihovny plus se věnujeme především příspěvkům, které byly prezentovány  prostřednictvím posterů Informační vzdělávání na cestě k inkluzi (J. Planková) nebo Senioři píší wikipedii (P. Pejšová) či Prepojenie  a kooperácia  informačných, počítačových a komunikačných technológií …(A. Zuzánková).

Po domluvě s autorem (V. Richter) jsme zveřejnili celý velmi užitečný příspěvek Novela autorského zákona a možnosti nových služeb knihoven v digitálním prostředí, který byl přednesen v sekci Trendy a novinky.

Letos bohužel nebyla udělena cena Infora. Opravdu nemáme co oceňovat? Nedaří se nám posunout náš obor dále? Nemáme dost šikovných a schopných lidí, kteří by to dokázali? To jsou otázky, které asi napadají mnohé z nás.

Během konference zaznělo mnoho slov, analýz, postřehů a nápadů či inspirací… Mediální partnerství pro časopis znamená možnost jak prezentace konference samotné (získání příspěvků!), tak představení samotného časopisu dalším odborníkům, a také možnost setkat se na konferenci s novými lidmi, navázat nové kontakty, hovořit o tématech, která v dnešní tak uspěchané době zůstávají v pozadí. Je toho mnoho, co by ještě mohlo být napsáno. Vy si však nyní můžete „zalistovat“ také v elektronickém sborníku z konference http://www.inforum.cz/cs/sbornik a těšit se na další ročník této zajímavé odborné akce.

Renata Salátová
výkonná redaktorka časopisu Knihovna plus.

 

01.09.2017
Vyhledávání

Bibliotheca Academica
https://akvs.cz/event/bibliotheca-academica-2018/
30-31.10. 2018, Plzeň


TÝM INFORUM INFORMUJE
Díky naší spolupráci s konferencí o inovaci v knihovnách ILI - Internet Librarian International, která se již po dvacáté koná v Londýně 16. a 17. října, mohou účastníci INFORUM využít zvláštní slevy ve výši 25% z letošního účastnického poplatku ILI. Úplný program konference je k dispozici na adrese www.internet-librarian.com .
Inforum

Sdružení knihoven ČR a Ústřední knihovnická rada ČR
pořádají: 26. konferenci Knihovny současnosti 2018
termín: 11.-13. září 2018
místo: Univerzita Palackého v Olomouci, Pedagogická fakulta, Žižkovo náměstí 951/5, 771 11 Olomouc. Zájemci o přednesení přednášky (20 min) nebo tzv. bleskovky (5 min.) v bloku Infobox (12.9.2018) mohou své příspěvky (název příspěvku, stručná anotace max. 500 znaků) nabídnout do 31. května 2018 prostřednictvím online formuláře.


Stále běží také přihlašování příspěvků na Konferenci o šedé literatuře a repozitářích, která se bude konat v NTK v Praze 24. října 2018. Více informací včetně vyhlášených témat a odkazu na přihlašovací formulář najdete na https://nusl.techlib.cz/konference/11-rocnik-konference/


PRAKTICKÉ DESATERO (VÍCE MÉŇĚ) ÚSPĚŠNÉHO AUTORA (online)

ŠPÁLA, Milan. Doc. MUDr. Milan Špála, CSc.: PRAKTICKÉ DESATERO (VÍCE MÉŇĚ) ÚSPĚŠNÉHO AUTORA (online). Praha: Ústav vědeckých informací , 2001 , Aktualizováno: 02. 11. 2001 (cit. 2007-12-27). Text v češtině. Dostupný z WWW


Bookstart - logo

BookstartHana Friedlaenderová o průzkumu dětského čtenářství


Kategorie: